• Olimpiada Olimp School.

• Uczniowie pisali dzisiaj Olimpiadę z Mitologii Grecko-Rzymskiej oraz z Mitologii Skandynawskiej, organizowaną przez Olimp School. Trzymamy kciuki za wygraną :)

• Koncert pieśni patriotycznych.

•

Wczoraj wieczorem w Wielickiej Mediatece uczestniczyliśmy w koncercie pieśni patriotycznych ,,Jest taki kraj..." z okazji 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski 🇵🇱

• Modlitwa na cmentarzu.

•

Wczoraj uczniowie naszej szkoły, kultywując wieloletnią tradycję, odwiedzili groby na wielickim cmentarzu aby pomodlić się za dusze swoich bliskich oraz Ojców i Braci z Klasztoru.

Zapalili także znicze na grobie rodziny Mazurkiewiczów i Stanisława Odrowąża Małui, którymi szkoła opiekuje się od wielu lat.

• Zaduszki jazzowe.

•

Wczoraj w Kościele Dominikanów w Krakowie odbył się wieczorny koncert pt. ,,Zaduszki Jazzowe" w którym grał nasz uczeń Kamil.

Z kolegium byli obecni przedstawiciele szkoły.

• Olimpiada Języka Angielskiego.

•

Wczoraj nasi uczniowie brali udział w Olimpiadzie z Języka Angielskiego (WSJO) na szkolnym etapie.

Trzymamy kciuki za wysokie wyniki i dostanie się do etapu okręgowego! :)

• Spektakl w Teatrze STU.

• 3 listopada wieczorem byliśmy na spektaklu ,,Śluby Panieńskie" w Teatrze STU w Krakowie.

„Przyrzekam na kobiety stałość niewzruszoną. Nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną” - od tych słów rozpoczął się spektakl, gdzie Aniela (Paulina Kondrak) i Klara (Joanna Pocica) składają tytułowe śluby panieńskie.Młode aktorki odegrały swoje role wspaniale, podobnie jak Aleksander Talkowski grający niesfornego Gustawa oraz Łukasz Szczepanowski grający nieśmiałego Albina.

Radosta zagrał znany aktor Grzegorz Mielczarek, który wraz z Marią Seweryn (Panią Dobrójską) stworzyli zgrany komediowy duet.

Cały spektakl oglądało się bardzo przyjemnie, gdzie podziwialiśmy bardzo dobrą grę aktorską oraz dość współczesne kostiumy i scenografię :)

• Prywatne Liceum Ogólnokształcące Franciszkanów (OFM) w Wieliczce
      • nsd@ofm.krakow.pl