• Olimpiada Znajomości Afryki.

• W tym tygodniu odbyła się w szkole XX edycja Olimpiady Znajomości Afryki, organizowana przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
            Do etapu okręgowego dostało się 2 naszych uczniów: Remigiusz i Gabriel z klasy III, którym serdecznie gratulujemy 🙂

Zdjęcie: UKSW

• Kręgle i bilard w Zajeździe Wielickim.

• Voucher Prezentowy od św. Mikołaja został zrealizowany 🙂
            Wczoraj uczniowie wraz z wychowawcami Kolegium grali w grupach w kręgle i bilarda w Zajeździe Wielickim, częstując się Burgerem XXL oraz Mega Wing's XXL z frytkami 😃

Więcej zdjęc znajduje się na naszym Facebooku.

• Św. Mikołaj w Kolegium.

• Do Kolegium zawitał wczoraj Święty Mikołaj!
            Każdy uczeń otrzymał swój prezent, ale Mikołaj postanowił wręczyć także wszystkim voucher na bilard i kręgle w Zajeździe Wielickim, gdzie udadzą się dzisiaj po lekcjach aby wspólnie się bawić :)

Więcej zdjęć znajduje sie na naszym Facebooku.

• Koncert Barbórkowy.

• W piątek 3 grudnia w przeddzień święta Świętej Barbary, byliśmy obecni na Koncercie Barbórkowym w Wielickiej Mediatece. Koncert poprowadziła Jolanta Suder, a wystąpiła Orkiestra Straussowska Obligato z udziałem wspaniałych solistów: Moniki Węgiel, Jakuba Oczkowskiego i Sylwii Frączek.

Gospodarz uroczystości Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł złożył życzenia Górnikom z okazji ich święta.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku.

Źródło: Miasto i Gmina Wieliczka

• Adwent.

• W niedzielę rozpoczął się Adwent czyli okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.
            Nasza kaplica została pięknie przygotowana przez brata Lucjusza 🙂

• Spotkanie z Policjantką.

• Dzisiaj uczniowie mieli spotkanie z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, która mówiła na temat zagrożeń i konsekwencji prawnych związanych z korzystaniem i wykorzystywaniem zasobów internetowych.

• Uczniowie pomagają bezdomnym.

• Trzech naszych uczniów wzięło udział w pomocy bezdomnym. Rozdawali jedzenie, picie, ubrania oraz rozmawiali z osobami potrzebującymi. Robili to w ramach apostolatu Regnum Christi, we współpracy z wspólnotą Hanna.

Zaangażowanie w pomoc innym ludziom, którzy najbardziej tego potrzebują jest bardzo ważne, w szczególności gdy dni są coraz zimniejsze.

Wspólnota Hanna to katolicki ruch świeckich w Krakowie, która spotyka się w środy o godz. 17:00 przy ul. Kopernika 9.

Można ich wspomóc na wiele sposobów i zapraszamy do tego serdecznie :)

• Próbna Matura z Operonem.

• Rozpoczęła się Ogólnopolska Próbna Matura z Operonem.

Nasi uczniowie o godzinie 9:00 pisali w poniedziałek próbną maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym, a wczoraj z matematyki. Dzisiaj pisali egzamin z języka obcego, a jutro każdy z nich zmierzy się z wybranym przedmiotem dodatkowym.

Wszystkim życzymy powodzenia! :)

• Klasztorne Smaki - nagranie.

• W sobotę w naszej szkole gościliśmy ekipę programu TVP pod nazwą ,,Klasztorne Smaki". Naszym gościem był popularny śląski kucharz - Remigiusz Rączka, który gotował z Bratem Lucjuszem.

Emisja odcinka z naszym udziałem odbędzie się 12 grudnia o godz. 10:25 na TVP1.

Więcej zdjęć znajduje się na naszym Facebooku.

• Muzeum Żup Krakowskich.

• W piątek zwiedziliśmy Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce w ramach wydarzenia ,,Darmowy Listopad w rezydencjach królewskich”.

Podziwialiśmy wystawy wyjątkowych królewskich sreber stołowych z kolekcji Helga Matzke, dzięki którym mogliśmy zobaczyć jak mogły wyglądać stoły w czasie bankietów towarzyszących ważnym wydarzeniom królewskim jak np. ślubom i koronacjom.Zobaczyliśmy także ekspozycję o nazwie „Solniczki – małe arcydzieła sztuki”.

Więcej zdjęć znajduje się na naszym Facebooku.

• Olimpiada Olimp School.

• Uczniowie pisali dzisiaj Olimpiadę z Mitologii Grecko-Rzymskiej oraz z Mitologii Skandynawskiej, organizowaną przez Olimp School. Trzymamy kciuki za wygraną :)

• Koncert pieśni patriotycznych.

•

Wczoraj wieczorem w Wielickiej Mediatece uczestniczyliśmy w koncercie pieśni patriotycznych ,,Jest taki kraj..." z okazji 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski 🇵🇱

• Modlitwa na cmentarzu.

•

Wczoraj uczniowie naszej szkoły, kultywując wieloletnią tradycję, odwiedzili groby na wielickim cmentarzu aby pomodlić się za dusze swoich bliskich oraz Ojców i Braci z Klasztoru.

Zapalili także znicze na grobie rodziny Mazurkiewiczów i Stanisława Odrowąża Małui, którymi szkoła opiekuje się od wielu lat.

• Zaduszki jazzowe.

•

Wczoraj w Kościele Dominikanów w Krakowie odbył się wieczorny koncert pt. ,,Zaduszki Jazzowe" w którym grał nasz uczeń Kamil.

Z kolegium byli obecni przedstawiciele szkoły.

• Olimpiada Języka Angielskiego.

•

Wczoraj nasi uczniowie brali udział w Olimpiadzie z Języka Angielskiego (WSJO) na szkolnym etapie.

Trzymamy kciuki za wysokie wyniki i dostanie się do etapu okręgowego! :)

• Spektakl w Teatrze STU.

• 3 listopada wieczorem byliśmy na spektaklu ,,Śluby Panieńskie" w Teatrze STU w Krakowie.

„Przyrzekam na kobiety stałość niewzruszoną. Nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną” - od tych słów rozpoczął się spektakl, gdzie Aniela (Paulina Kondrak) i Klara (Joanna Pocica) składają tytułowe śluby panieńskie.Młode aktorki odegrały swoje role wspaniale, podobnie jak Aleksander Talkowski grający niesfornego Gustawa oraz Łukasz Szczepanowski grający nieśmiałego Albina.

Radosta zagrał znany aktor Grzegorz Mielczarek, który wraz z Marią Seweryn (Panią Dobrójską) stworzyli zgrany komediowy duet.

Cały spektakl oglądało się bardzo przyjemnie, gdzie podziwialiśmy bardzo dobrą grę aktorską oraz dość współczesne kostiumy i scenografię :)

• Prywatne Liceum Ogólnokształcące Franciszkanów (OFM) w Wieliczce
      • nsd@ofm.krakow.pl