XXXI Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich.

XXXI Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich.

W sobotę odbyła się wycieczka na Suchą Polanę w związku z XXXI Małopolskim Zlotem Szlakami Walk Partyzanckich. Była to okazja do uroczystego uczczenia pamięci o żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego walczących podczas II Wojny Światowej w szeregach Armii Krajowej oraz batalionów Chłopskich.

O godz. 11 rozpoczęła się polowa Msza św. w intencji partyzantów i poległych za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych, a następnie Apel poległych, złożenie wieńców i zniczy pod Pomnikiem.

Po Mszy św. mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałą rekonstrukcję historycznej bitwy partyzanckiej.

Wieczorem w Kolegium zasiedliśmy przy wspólnym grillu

Polecamy zobaczyć film z wydarzenia autorstwa Józefa Wieczorka >> tutaj.

Więcej zdjęć znajduje się na naszym szkolnym Facebooku.

202020192018

20172016 2015