XIX Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze

XIX Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze

24 września nasza szkoła wzięła udział w XIX Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze, które odbyło się pod hasłem: „Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości!” zaczerpniętym z Pierwszego Listu do Koryntian św. Pawła. Po przyjechaniu na miejsce udaliśmy się na wykład ks. dr Wojciecha Węgrzyniaka, który jako wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie opowiadał nam o miłości w świetle Pisma Świętego. Następnie uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panią Dominiką i Panem Michałem Chorosińskimi, którzy jako małżeństwo z 18-letnim stażem mówili o swoim świadectwie wiary.

Chwilę po zakończeniu wykładu mieliśmy czas na przemyślenia podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. W Jasnogórskiej Bazylice odbyła się także Msza Święta, której przewodniczył bp Marek Mendyk. Mówił nam abyśmy w centrum swojego życia zawsze stawiali Chrystusa, bo to jest istotą chrześcijaństwa, a także by wszystkie nasze sprawy dokonywały się w miłości, bo miłość jest najważniejsza, bo Bóg jest miłością.

Po zakończeniu Mszy Świętej udaliśmy się na obiad, po którym wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszej szkoły.