Wykłady podczas I Wielickiej Konferencji Historycznej.

Wykłady podczas I Wielickiej Konferencji Historycznej.

Wczoraj wzięliśmy udział w wykładach otwartych podczas I Wielickiej Konferencji Historycznej, która odbyła się w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce.
Pierwszy wykład o godz. 18:00 poprowadził prof. Dr hab. Krzysztof Ożóg na temat: ,,Średniowiecze – nie takie ciemne”. Godzinę póżniej słuchaliśmy drugiego wykładu, który prowadziła ucząca nas lekcji historii, Pani dr Anna Sobór-Świderska na temat: ”Niech nas atakują jako polskich komunistów” – sposób oceny i postrzeganie władzy komunistycznej w społeczeństwie polskim, w PZPR i w Moskwie w latach 1944-1989”.