Wyjście do kopalni soli w Wieliczce

Wyjście do kopalni soli w Wieliczce

W piątkowe popołudnie, nasza kolegiacka społeczność wybrała się do kopalni soli w Wieliczce. Nasi młodsi koledzy nie mieli jeszcze okazji zwiedzić solnych podziemi. Naszym przewodnikiem była pani prof. Alicja Modzelewska, nauczyciel języka angielskiego. Mówi się, że „Kopalnia Soli Wieliczka to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Kopalnia Soli Wieliczka dzisiaj to zarówno wielowiekowa tradycja jak i nowoczesność, kilkusetletnia historia i podziemne miasto z rozbudowaną infrastrukturą. Kopalnia to dorobek kilkudziesięciu pokoleń górników, pomnik historii Polski i narodu polskiego – marka, która istnieje w świadomości Polaków od stuleci.” Było bardzo interesująco!