Udział osób niepełnosprawnych w Pielgrzymce na Jasną Górę ze Wspólnoty ARKA w Wieliczce.

28 września pięciu uczniów naszej szkoły wybrało się na Pielgrzymkę do Częstochowy wraz z osobami niepełnosprawnymi ze Wspólnoty ARKA w Wieliczce. Przed wyjazdem pomogliśmy naszym podopiecznym wejść do autokaru, a także spakowaliśmy ich rzeczy oraz wózki. Na miejsce dotarliśmy po godzinie dziesiątej, gdzie udaliśmy się do Domu rekolekcyjnego Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, który znajduje się 500 metrów od Jasnej Góry. Po krótkim odpoczynku zawieźliśmy podopiecznych na Mszę Świętą i Drogę Krzyżową, która odbyła się na wałach Klasztoru. Następnie każdy z nas miał wolny czas, który wykorzystaliśmy na zwiedzanie muzeum, kupowanie pamiątek i rozmowy na różne tematy.

O godzinie osiemnastej zjedliśmy wspólnie kolację, po której wybraliśmy się ponownie na Jasną Górę by wziąć udział w modlitwach, zakończonych Apelem Jasnogórskim. Po powrocie przenieśliśmy torby naszych podopiecznych jak i własne do pokojów, gdzie skorzystaliśmy z chwili na odpoczynek i wypicie wieczornej kawy. Do trzeciej w nocy uczestniczyliśmy w nocnym czuwaniu do Naszej Jasnogórskiej Pani oraz adorowaliśmy Najświętszy Sakrament.

Następnego dnia wstaliśmy po szóstej rano aby pomóc podopiecznym w porannej toalecie, po której zjedliśmy wspólne śniadanie. W Kaplicy Najświętszego Obrazu wzięliśmy udział we Mszy Świętej, a także zwiedziliśmy muzeum Arsenału Jasnej Góry. Mieliśmy okazję zobaczyć wystawę o nazwie ,,Człowiek Zawierzenia”, upamiętniającą pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, która odbyła się 40 lat temu. W wolnym czasie zjedliśmy kremówki i wypiliśmy kawę. Po obiedzie zaczęliśmy pakować wszystkie bagaże, które umieściliśmy w autokarze. Naszym podopiecznym pomogliśmy wejść do środka i zająć miejsca oraz złożyliśmy ich wózki, by móc wyruszyć w drogę powrotną do Wieliczki. Po dotarciu na miejsce nastąpiło wspólne pożegnanie, po którym udaliśmy się do naszego Kolegium na kolację.