Otwarcie wystawy „Miejsca związane z Bratem Alojzym”

Otwarcie wystawy „Miejsca związane z Bratem Alojzym”

W dniach 27 maj do 5 czerwca 2019 r. w naszym mieście przebywają artyści w ramach pleneru malarskiego pt. „Sługa Boży Brat Alojzy Kosiba OFM – kwestarz i jałmużnik klasztoru w Wieliczce”. Brat Alojzy Kosiba, nazywany „świętym jałmużnikiem”, apostołem dobroci i ubogich, który przez niemal całe życie zakonne związany był z Wieliczką i okolicznymi miejscowościami. Słynął z pogody ducha, prostoty, żarliwej wiary i ogromnej wrażliwości, szczególnie wobec potrzebujących.

W związku z powyższym 2 czerwca br. od godz. 14:30 serdecznie zapraszamy do wielickiej Mediateki, gdzie zobaczymy wystawę pt. „Miejsca związane z Bratem Alojzym”. Obrazy z Libuszy, Biecza, Jarosławia oraz Kazimierz Dolnego. Natomiast o godz. 15:00 odbędzie się projekcja filmu „Braciszek” w reżyserii Andrzeja Barańskiego. W dniu 5 czerwca br. od. godz. 19:00 w Mediatece obejrzymy wystawę poplenerową pt. „Sługa Boży Brat Alojzy Kosiba OFM, kwestarz i jałmużnik klasztoru w Wieliczce".

źródło:http://www.wieliczkacity.pl/dzialy/galeria/otwarcie-wystawy-miejsca-zwiazane-z-bratem-alojzym-zdjecia/?fbclid=IwAR01BQFkZPXMoKXtGzVXFUmGMAQ6BXf7H9lXr7yEe3B_vZ4yw905tuGLGsI

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008