Konkurs recenzji na książkę, którą warto przeczytać.

Konkurs recenzji na książkę, którą warto przeczytać.

W dniu 19.02.2020 roku odbyło się rozstrzygniecie szkolnego konkursu na „Recenzję ciekawej książki” organizowanego z inicjatywy biblioteki naszej szkoły. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do dzielenia się swoimi opiniami na temat przeczytanych książek. Zadaniem było napisanie krótkiej recenzji o tym co w wybranej pozycji się podobało, co zachwyciło, a co wywołało uśmiech lub łzy.

Otrzymane prace świadczyły o tym, że młodzież sięga po różnorodną literaturę.  Wśród dostarczonych opracowań znalazły się recenzje ,,Folwarku  zwierzęcego” Georga Orwella, „Milczenie” japońskiego pisarza Shusaku Endo, a także omówiona została prawdziwa historia Gereona Goldmanna w jego wspomnieniach pt. „Franciszkanin z SS”.

Szczególną uwagę zwróciła recenzja książki Anny Onichimowskiej pt. „Hera moja miłość” – adresowanej do młodzieży i rodziców.

Cieszy to, że młodzież sięga po ambitne pozycje literatury światowej i polskiej, które kształtują ich gusty czytelnicze.

20192018 2017

2016  20152014