Jubileusz 50-lecia pracy profesora Zbigniewa Wiśniowskiego oraz Narodowe Czytanie.

Wczoraj w naszej szkole świętowaliśmy jubileusz 50-lecia pracy zawodowej profesora Zbigniewa Wiśniowskiego, połączony z przygotowanym przez nauczycieli i uczniów programem poetycko-literackim w ramach cyklu Narodowe Czytanie.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w Kaplicy szkolnej, której przewodniczył o. Bernard Potępa, długoletni Rektor Kolegium. Słowo Boże wygłosił o. Artur Machała, były Prefekt i przyjaciel rodziny. W auli Jana Pawła II zgromadzeni uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście gratulowali tak wybitnego jubileuszu Panu  Zbigniewowi. Od o. Krzysztofa Bobaka, dyrektora szkoły otrzymał piękny dyplom, który został przygotowany w Watykanie przez fr. Michaela A. Perry’ego OFM oraz Apostolskie Błogosławieństwo od Papieża Franciszka, z podpisem Kardynała Konrada Krajewskiego.

Z zaproszonych gości była obecna Pani Danuta Piwowarczyk, wizytator z Kuratorium Oświaty w Krakowie, która przeczytała list Małopolskiego Kuratora Oświaty. Po krótkich gratulacjach pan Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki wraz ze swoim sekretarzem (Adam Panuś) wręczyli profesorowi medal za tak długotrwałą pracę w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Franciszkanów oraz za ogromny wkład w naukę i wychowanie uczniów przez tyle lat. Pięknymi słowami i zabawną anegdotą ze spotkań z Panem Zbigniewem uraczył wszystkich Henryk Gawor, wicestarosta Wieliczki. Jako jego były uczeń podkreślił jak wspaniałym człowiekiem jest profesor i dlaczego tak bardzo był i nadal jest lubiany przez uczniów.

Grono Pedagogiczne reprezentowała mgr Aleksandra Hajduk i mgr Małgorzata Okońska-Kulik, które wręczając prezent podziękowały za wieloletnią współpracę. Przedstawicielką Rady Rodziców była Pani Grażyna Lis, która w imieniu wszystkich podziękowała za trud włożony w pracę w szkole, a uczniowie osobiście dziękowali za ogromną pasję, dzięki której każda lekcja wychowania fizycznego była ciekawa i wykorzystana do maksimum.

Profesor Wiśniowski wygłosił krótkie przemówienie w którym podkreślił jak zawsze ważni byli dla niego uczniowie. Był w stanie dla nich zrobić naprawdę wiele aby tylko mieli możliwość ćwiczeń i gry na sali gimnastycznej, której Prywatne Liceum Ogólnokształcące Franciszkanów przecież nie posiada. Podziękował także wszystkim za przybycie i wręczone nagrody oraz dyplomy.

Następnie każdy z gości miał okazję zobaczyć przygotowaną przez nauczycieli i uczniów prezentację nowel w ramach cyklu Narodowe Czytanie, podczas której zostały przeczytane fragmenty ,,Katarynki” Bolesława Prusa oraz ,,Gloria victis” Elizy Orzeszkowej. Po wspaniałej uroczystości wszyscy udali się na wspólną kolację do Kolegium.