Dzień skupienia z Karoliną Kózkówną

Dzień skupienia z Karoliną Kózkówną

Marcowy dzień skupienia przeżywaliśmy w rodzinnych stronach naszej rówieśniczki - Karoliny Kózkówny - która w obronie przekonań religijnych i wiary straciła życie z rąk rosyjskiego żołnierza. Konferencją w jej domu rodzinnym rozpoczęliśmy nasze skupienie. Następnie, w Drodze Krzyżowej przeszliśmy fragment lasu, gdzie Karolinka zakrwawiona uciekała przed katem, w swojej ostatniej drodze. Przechodząc przez kolejne stacje, w końcu doszliśmy do miejsca na skraju lasu, gdzie dziewczynka skonała z powodu nadmiernego upływu krwi po licznych ranach. Następnie udaliśmy się na Adorację Najświętszego Sakramentu, do kościoła w pobliskiej Zabawie. Tu także poznaliśmy obszerną historię rodziny Kózków, z pasją opowiedzianą ustami pana Kościelnego. Po wspólnej Eucharystii ruszyliśmy autokarem w drogę powrotną przy projekcji filmu poświęconego naszej dzisiejszej Bohaterce.

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008