W sobotę w Dniu Skupienia zwiedziliśmy Cmentarz Rakowicki w Krakowie, po którym oprowadził nas przewodnik. Trasa spacerowa zaczęła się przy najstarszych kwaterach cmentarza z tablicami epitafijnymi z lat 1804-1830, w tym pierwszej pochowanej tam zmarłej Apolonii Bursikowej. Następnie znajdowały się groby wybitnych krakowian, arystokratycznych rodów, kompozytora Władysława Żeleńskiego oraz Lucjana Rydla - poety i dramatopisarza, którego ślub z Jadwigą Mikołajczykówną stał się tematem ,,Wesela” S. Wyspiańskiego. Kolejnym nagrobkiem przy którym się zatrzymaliśmy był Anioł Zemsty, autorstwa Konstantego Laszczki. Jest to zbiorowy grób ofiar bombardowania Krakowa przez artylerię austriacką dnia 26.04.1848 r. W następnej kwaterze znajdowało się miejsce spoczynku weteranów walk powstańczych i niepodległościowych, gdzie spoczywa łącznie 119 osób. Widzieliśmy także pomnik Ofiar Komunizmu, grób Jana Matejki (słynnego krakowskiego malarza), grób Ignacego Daszyńskiego oraz nagrobek ojców i braci Dominikanów. Zbliżając się do końca głównej alei zatrzymaliśmy się pod Pomnikiem Rokitniańczyków, a następnie udaliśmy się do części Cmentarza Wojskowego, gdzie znajduje się kwatera żołnierzy polskich, pomnik Armii ,,Kraków” oraz grób rodziców i brata Karola Wojtyły.
Po powrocie do Wieliczki, w Kolegium uczestniczyliśmy w konferencji i warsztacie o. Łukasza Samca, gdzie dyskutowaliśmy m.in. o wszechmocy Boga. O 15:15 odbyła się Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, a także Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której mieliśmy możliwość spowiedzi i rozmowy z naszym ojcem duchownym. Następnie wzięliśmy udział we Mszy Św. po której zjedliśmy wspólnie kolację.
W niedzielę wieczorem udaliśmy się na spektakl pt. ,,Pogodynka", który odbył się na Scenie Salezjańskiej w Krakowie, w reżyserii Marcina Kobierskiego.