Dni Skupienia w Klasztorze w Bronowicach.

Dni Skupienia w Klasztorze w Bronowicach.

Od piątkowego popołudnia (22 listopada) aż do niedzieli (24 listopada) w Klasztorze pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie-Bronowicach Wielkich odbyły się rekolekcje dla rozeznających swoje powołanie, w których uczestniczyli nasi uczniowie.

Rekolekcje rozpoczęły się o godzinie 17:00 Mszą św. w której Słowo Boże wygłosił o. Grzegorz Chomiuk, pytając ,,Kim dla nas jest Bóg?”. Po nabożeństwie wszyscy wspólnie zjedli kolację, po której udali się na spotkanie integracyjne, gdzie każdy powiedział kilka słów o sobie. O 20:30 odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Kompletą, a następnie Apelem Jasnogórskim w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Przemienienia Pańskiego.

Sobotni poranek rozpoczął się Jutrznią i modlitwami po których wszyscy zjedli śniadanie i wypili wspólną kawę. O godz. 10:00 odbyła się Msza Św. prowadzona przez organizatora rekolekcji, o. Piotra Gądka, który w swoim kazaniu zadał ważne pytania do uczestników o powołaniu przez Boga. Następnie miała miejsce konferencja w której o. Norbert Cebula mówił głównie o powołaniu i o tym jak go odkryć. Po konferencji każdy uczestniczył w Różańcu w intencji powołań i modlitwie. Po obiedzie uczestnicy mieli czas na głębokie przemyślenia w ciszy. O 15:00 odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której nastąpiła druga konferencja, prowadzona przez o. Piotra. Podczas wspólnej kolacji każdy z uczestników mógł zadawać pytania ojcu i młodszym braciom oraz porozmawiać o ich codziennym życiu w zakonie. O 21:00 odbył się Apel Jasnogórski.

Niedziela rozpoczęła się o 7:30 Jutrznią i godziną czytań. Po śniadaniu uczniowie i uczestnicy Dni Skupienia spotkali się wspólnie, gdzie wyrazili swoją opinię o rekolekcjach i powiedzieli o własnych rozmyśleniach. Msza Święta odbyła się w Kościele parafialnym o 10:30 po której każdy wziął udział w nabożeństwie do Matki Boskiej, Aniele Pańskim i modlitwie południowej. Po obiedzie nastąpiło pożegnanie uczniów ze wspólnotą klasztorną, po którym udali się w drogę powrotną do Kolegium.