Życzenia Wielkanocne 2017

15.04.2017
Chrystus Zmartwychwstał I Ty, człowiecze Zmartwychwstań jasny z otchłani grzechu Wykąp się w blasku, co z nieba ciecze, Zaczerpnij życia w wiosny oddechu Artur Oppman   Tak jak na wiosnę promienie słoneczne sprawiają, że na gałęziach pojawiają się i otwierają pąki, podobnie światło zmartwychwstania Chrystusa dąje moc i znaczenie każdej ludzkiej nadziei. Resurrectio Domini, spes nostra Bóg wskrzesił zmartwych Jezusa Chrystusa a dzień, który Pan uczynił, wzywa nas do radości. Do Niego zwycięskiego Króla ukrzgżowanego i zmartwychwstałego, wołamy z serca; Alleluja W nawiązaniu do słów orędzia Benedykta XVI życzyrny Wam wszystkim wielkiej odwagi i entuzjazmu w świadczeniu, że Bóg jest, żyje i nas kocha. Niech Zmartwychwstały Pan przyniesie nam obfite błogosławieństwo, pokój i paschalną radość, a słowa skierowanie do apostołów idźcie i głoście towarzyszą nam na co dzień, rozpraszając mroki serc i obdarzając wszelkim dobrem. Nie bój się, bo Pan Zmartwychwstał Alleluja! Błogosławionych Świąt życzą: Wychowawcy, Profesorowie i Wychowankowie Prywatnego LO Franciszkanów - Kolegium św. Antoniego i bł. Krystyna w Wieliczce.

Finał olimpiady językowej

03.04.2017
Z radością informujemy, że uczeń klasy II Adam Kubrak, w miniony weekend wziął udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, który odbył się w Poznaniu. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przedświąteczne porządki

03.04.2017
Ostatni tydzień przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego to zawsze czas intensywnych porządków. Rozpoczęliśmy je dzisiaj, a potrwają one aż do czwartku.

Dzień otwarty w WSD

02.04.2017
W ramach dni otwartych Wyższego Seminarium Duchownego oo. Franciszkanów, odbyło się tam weekendowe spotkanie "Zostań Franciszkaninem na trzy dni". Trójka chłopców z naszego kolegium wzięła w nim udział i realizowała seminaryjny plan dnia wraz z braćmi klerykami.

Rekolekcje wielkopostne

26.03.2017
Jak co roku, nasze wielkopostne rekolekcje spędziliśmy w ośrodku rekolekcyjnym oo. Franciszkanów w Dursztynie. Był to czas kontemplacji, modlitwy oraz izolacji od świata zewnętrznego, by właściwie zastanowić się nad sobą i swoim życiem. Księdzu Andrzejowi Gołębiowskiemu SDB dziękujemy za wygłoszenie bardzo mądrych i pouczających nauk rekolekcyjnych.

Spotkanie z kpt. Szuro

21.03.2017
Wieloletni profesor naszej szkoły, działacz antykomunistycznego podziemia, dwukrotnie skazany na karę śmierci – kapitan Stanisław Szuro, gościł dziś w murach naszego kolegium. Opowiadał o swojej działalności w czasach wojny i komunizmu oraz skupił się na tematyce Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystość św. Bonawentury

18.03.2017
18 marca klerycy Wyższego Seminarium Duchownego oo. Franciszkanów obchodzą uroczystość swojego patrona, św. Bonawentury. Z tej okazji w murach uczelni zagościli także kolegiaści, wraz ze swoimi profesorami i wychowawcami. Wzięli udział w serii wykładów, uroczystej Mszy Świętej, obiedzie oraz rozgrywkach sportowych.

Misterium Męki Pańskiej

17.03.2017
Dzisiaj wzięliśmy udział w Misterium Męki Pańskiej, wystawianym na deskach Sceny Salezjańskiej w Krakowie. Tym wydarzeniem rozpoczynamy duchowe przygotowanie do rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczynamy już w przyszłym tygodniu.

Urodziny o. Rektora

15.03.2017
Wspólnota kolegiacka obchodziła 40 urodziny o. Krzysztofa Bobaka, dyrektora szkoły. Z tej okazji uczniowie wręczyli mu drobny upominek. Życzymy mu wszystkiego dobrego oraz ogromu potrzebnych łask Bożych.

Konkurs wiedzy o św. s. Faustynie

07.03.2017
Otrzymaliśmy wiadomość od organizatorów Konkursu Wiedzy o św. Siostrze Faustynie Kowalskiej, że nasi uczniowie Szymon Sobczak oraz Michał Więcławek, dostali się już na trzeci, ogólnopolski etap tych zawodów. Odbędzie się on 7 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie

Zakończenie konkursu na najlepszą recenzję

07.03.2017
Dzisiaj, podczas długiej przerwy o godzinie 10:25, odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą recenzję w naszej szkole, którą część uczniów przygotowywała od kilkunastu dni. Zwycięzcami ex aequo okazali się Szymon Sobczak oraz Adam Kubrak. Wszystkim dziękujemy za udział J

Wyjazd do ZOO

04.03.2017
W weekendy, gdy część uczniów wyjeżdża do swoich domów, często organizowane są wycieczki. Tym razem kolegiaści udali się na sobotnie zwiedzanie krakowskiego ZOO.

Film „Milczenie”

01.03.2017
Na rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu udaliśmy się do kina na film "Milczenie". Niech ta trudna historia ludzkiego powołania, uczy nas mężnego wyznawania wiary i wierności jej przez całe życie.

Wieczór integracyjny

28.02.2017
Dzisiaj w naszym Kolegium gościliśmy uczennice z liceum, prowadzonego w Krakowie przez siostry prezentki. Odbyliśmy wieczór integracyjny, który zakończyliśmy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i wspólną modlitwą.

Kronika 2016 roku

27.02.2017
Na stronie została zamieszczona w formacie pdf (po lewej stronie ekranu pod głównym menu) kronika z życia kolegium z roku 2016. Zapraszamy do oglądania!

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

27.02.2017
Dzisiaj dwójka naszych uczniów: Ireneusz Iwanek z klasy III oraz Maciej Hanusiak z klasy I wzięli udział w drugim etapie Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. Wyniki poznamy dopiero za kilkanascie dni, dlatego trzymamy za nich kciuki i życzymy jak najwyższych miejsc!

Obserwacja lekcji w Kolegium

23.02.2017
Po feriach, rektor szkoły rozpoczął coroczną obserwację wszystkich lekcji, prowadzonych przez nauczycieli kolegium. Dzisiaj wziął udział w zajęciach z wychowania fizycznego :)

Lutowy dzień skupienia