82 rocznica śmierci Brata Alojzego Kosiby.

82 rocznica śmierci Brata Alojzego Kosiby.

,,Dzień dzisiejszy, w przede dniu 82 rocznicy śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby, był dla zakonników żyjących w wielickim klasztorku, jak i wiernych gromadzących się na modlitwie w naszym kościele, okazją do uroczystego celebrowania tego wspomnienia.

Wśród gości przybyłych na Mszę świętą o godz. 10:30 wspomnieć należy o. Rufina Maryjkę, wikariusza prowincjalnego, o. Grzegorza Chomiuka wraz z braćmi klerykami oraz o. Rafała Walucha i diak. Waldemara Adamczyka. Niestety, z powodu obostrzeń pandemicznych, nie dane nam było gościć mieszkańców Libuszy, rodzinnej wsi i parafii Brata Alojzego.

W okolicznościowym kazaniu o. Krzysztof Bobak przywołał słowa kard. Karola Wojtyły, arcybiskupa krakowskiego, który ongiś rzekł: „Duch św. Franciszka odrodził się w miejscowym klasztorze w osobie Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby”. Odniesienie do trzech wymiarów ludzkiego życia – do Boga, do innego człowieka i do otaczającej nas rzeczywistości, było podstawą ukazania aktualnego świadectwa życia Alojzeczka. Każdy z tych aspektów wzywał do refleksji nad własnym powołaniem oraz tworzonymi w nim relacjami; pytania w niej powstałe zawsze odnosiły się do naszego życia – ludzi XXI wieku. Owszem, można było odpowiedzieć natychmiast, jednak istniała i istnieje obawa, że odpowiedź ta nie poruszy nas dogłębnie, nie pomoże w codziennym pokornym postępowaniu według woli Boga, w postawie służby wobec wszystkich ludzi jak czynił to Patron Maluczkich.

Szczególnego uroku dodało całej uroczystości wykonanie nowej „Pieśni o Bracie Alojzeczku”, którą napisała Alina Antonik, autorem muzyki zaś jest Paweł Gawor:

Pośród sadów i pól,
Pośród wielickich dróg,
Każdy go spotkać mógł,
Gdy ludziom dobro niósł.
Sługa Boży, nasz brat
Alojzeczkiem zwan,
Kochał Boga i nas,
Rozdawał to, co miał.
Ref. Kiedy przyjdzie ten czas,
By nasz kochany brat,
Z woli Boga się stał
Świętym, Alojzy nasz!

Uroczystą celebrację zakończyliśmy wspólną modlitwą przy grobie Sługi Bożego Brata Alojzego".

Tekst i zdjęcie pochodzi z: https://www.facebook.com/SanktuariumMatkiBozejLaskawejKsieznejWieliczki

20192018 2017

2016  20152014