80 rocznica śmierci brata Alojzego Kosiby

80 rocznica śmierci brata Alojzego Kosiby

W dniu dzisiejszym, na Mszy św. o godz. 10.30 modliliśmy się o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego, Brata Alojzego Kosiby. Mszy św. przewodniczył ks. Kanonik, dr Andrzej Scąder – Główny Referent ds. Kanonizacji Archidiecezji Krakowskiej a także Minister Prowincjalny, o. Jacek Koman, Wikariusz Prowincji - o. Rufin Maryjka, o. dr Alojzy Warot – wicepostulator procesu, beatyfikacyjnego i jednocześnie rektor Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów. W Uroczystości uczestniczyli bracia zakonni, którym patronuje Sługa Boży Br. Alojzy, a także Franciszkański Zakon Świeckich oraz Rycerze Zakonu Świętego Jana Pawła II. Na Uroczystość przybyli klerycy z Krakowa z magistrem, o. Grzegorzem Chomiukiem, nowicjusze z magistrem nowicjatu, o. Wacławem Bujakiem oraz postulanci z magistrem o. Tomaszem Kobierskim. W uroczystości udział wzięli pielgrzymi z Libuszy, rodzinnej miejscowości Br. Alojzego. Mszę św. uświetnił występ chóru Camerata. Dziękujemy wszystkim za udział w Uroczystości a przede wszystkim za Waszą modlitwę.

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008