60 lat Kolegium Franciszkanów w Wieliczce

60 lat Kolegium Franciszkanów w Wieliczce

Ach cóż to był za dzień! Jubileusz 60 lat Liceum Franciszkanów w Wieliczce dał nam niezwykłą możliwość do poznania historii naszej Szkoły. Nie była to jednak zwykła, książkowa historia. Dziś mieliśmy możliwość spotkania się z historią zapisaną w sercach nauczycieli i absolwentów Serafickiego Kolegium. Była to więc historia żywa, sentymentalna i wzruszająca niekiedy.

Dziś także, podczas uroczystej Eucharystii, otrzymaliśmy nowy sztandar Szkoły - zaprojektowany przez o. Nikodema Gdyka OFM. Po Mszy udaliśmy się do nowo powstałej MEDIATEKI wielickiej, gdzie był czas na przemówienia, wspomnienia i podziękowania. Także tu, swoje rozważania na temat wychowania chrześcijańskiego w rodzinie i szkole skierował do nas Pan Profesor Jan Duda - tato Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.

Po oficjalnych przemówieniach, głos zabrali nasi uczniowie w sztuce opartej na wybranych tekstach Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. "Wariacje Biblijne" z naszymi wychowankami wyreżyserował pan Paweł Buszewicz. W części artystycznej wystąpił także nasz absolwent - Pan Patryk Pawluczuk, który w oryginalnym stroju zaprezentował grę na dudach.

Po wspólnym obiedzie wróciliśmy w kolegiackie mury na luźne rozmowy oraz zwiedzanie okolicznościowej wystawy.

Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim przybyłym gościom :D

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć na naszym profilu facebookowym oraz reportażu:

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008